1 » Zasilacze awaryjne przetwornice2

Zasilacze awaryjne przetwornice

W ostatnich latach zainteresowanie zasilaczami awaryjnymi gwałtownie wzrosło. To kwestia większej świadomości na temat bezpiecznego ogrzewania domu. Niestety, wciąż wiele domowych instalacji nie jest wyposażonych w takie urządzenie. To ogromny błąd, który zalecamy jak najszybciej naprawić. Zasilacz awaryjny do pieca może ocalić dorobek naszego życia w sytuacjach krytycznych, gdy zdarzy nam się utracić dostęp do energii elektrycznej. 
 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Producent
Tylko nowości
Tylko promocje

Jaki działa zasilacz awaryjny do pieca CO?

Zacznijmy od podstaw. W jakim celu wykorzystuje się takie urządzenie oraz kto powinien bezwzględnie zdecydować się na jego zakup? W wielu instalacjach grzewczych stosuje się pompę, która aktywuje się po osiągnięciu odpowiedniej temperatury wody. Pompa kontroluje nagrzewanie oraz rozdziela wodę po całej sieci grzewczej. Awaria prądu w sytuacji, gdy w piecu spalana jest duża ilość opału sprawia, że woda szybko osiąga temperaturę wrzenia. W najlepszym wypadku sytuacja zakończy się rozszczelnieniem układu, w najgorszym eksplozją sieci cieplnej w domu. 

Właśnie w tym celu wykorzystuje się zasilacz awaryjny do pieca CO. W przypadku nagłej przerwy w dostawie prądu, urządzenie działa jak akumulator i gwarantuje nam kilka godzin dodatkowego zasilania pompy. To wystarczy by zagasić palenisko do momentu ponownego włączenia prądu. Jak zatem widzisz, zasilacz awaryjny do pompy CO jest wskazany wszystkim osobom posiadającym instalacje grzewczą z tradycyjnym systemem ogrzewania wody przez spalanie opału. 

Jak wybrać zasilacz awaryjny do CO?

Teraz, gdy już wiesz jak ważną rolę pełni to urządzenie, być może zastanawiasz się, jaki zasilacz awaryjny do pieca powinieneś wybrać. Uwzględniając kwestie czysto techniczne, wszystko zależy od posiadanego przez Ciebie typu instalacji grzewczej. Znaczenia ma rodzaj oraz liczba pomp zajmujących się rozprowadzaniem wody. To dosyć złożony temat. Zasilacze awaryjne do pieców różnią się pewnymi parametrami właśnie ze względu na rodzaj instalacji. Jeśli nie posiadasz specjalistycznej wiedzy w tym zakresie, warto skorzystać z pomocy specjalisty. 

Parametrem, który nie dotyczy samej instalacji jest oczywiście moc urządzenia, która odpowiada za czas, w którym pompa będzie mogła liczyć na zapasowe zasilanie. Warto stawiać wyłącznie na markowe produkty, które odznaczają się większą ergonomią oraz dłuższym okresem pracy. W ten sposób, UPS zasilacz awaryjny do pieca spełni swoją rolę i w znaczący sposób przyczyni się do większego bezpieczeństwa Twojego domostwa w przypadku nagłej przerwy w dostawach prądu.